Hell Solutions s.r.o. logo

Obsah

Nabízené služby

Tvorba webových systémů

Firemní www prezentace

Navrhneme, kompletně vytvoříme a spustíme firemní webovou prezentaci. Dbáme na všechny aspekty kvality webu. Námi zhotovené weby mají pěkný vzhled, dobře se návštěvníkům používá a snadno je lze nalézt ve vyhledávačích. Nechte vytvoření Vaší firemní webové prezentace na nás.

Vývoj webových aplikací

Máme bohaté zkušenosti s vývojem webových aplikací zpracovávající a zobrazující velké množstvím dat. Námi relizované aplikace jsou stabilní a používají je desetitisíce lidí denně. Každá vyvinutá aplikace je podrobena důslednému testování. Až po tomto testingu je nasazena do ostrého provozu.

Taktéž zajišťujeme kompletní řešení elektronického obchodu (e-shop) od samotné realizace až po internetovou optimalizaci a implementaci rozličných marketingových a sociální pluginů. Dále potom řešení redakčních systémů (CMS) a dalších webových aplikací bez omezení a na míru.

Webové vizitky

Je pro Vás komplexní webová prezentace zbytečná rozsáhlá, neměli by jste na ní co dát, ale přesto chcete být na internetu vidět? Zkuste náš produkt Webová vizitka. Webová vizitka je jednoduché řešení, jak o sobě dát vědet a nebýt tak v internetovém zapomnění.

Webová vizitka je v podstatě jednoduchá stránka, na které sdělíte návštěvníkovi a potažmo potenciálnímu klientovi všechny důležité informace naráz.

V dnešní době se už i tvorba WWW stránek stala komplikovanou záležitostí. A to přesto, že jde jen o malou součást celého složitého oboru, jakým dnešní internet marketing bezesporu je. Bez respektování mnoha pravidel, jejichž znalost je při tvorbě kódu potřebná, je téměř nemožné, aby výsledná prezentace dokázala uspokojivě plnit své poslání – i kdyby všechny ostatní části výrobního procesu byly zpracovány na nejlepší úrovni.

Co obnáší tvorba WWW

Tvorba WWW stránek nejčastěji zahrnuje tyto konkrétní případy:

  • tvorba šablony stránek (forma, do níž se pak sází obsah)
  • plnění šablon obsahem (texty, obrázky, tabulky…)
  • aktualizace některých informací na webu
  • speciální úpravy hotových prezentací


Poznámka: Termínem „ tvorba WWW stránek “ máme v tomto textu na mysli především přípravu a modifikace kódu webové stránky, tedy nikoliv celý postup při stavbě webové prezentace, jenž tímto termínem někdy bývá také označován.

Stále se setkáváme s weby, jejichž kód je optimalizován pouze pro Internet Explorer. Jeho podíl mezi prohlížeči však dosahuje již jen 80 % (a klesá…). Proč se vlastník takového webu dobrovolně zříká pětiny svého zisku?

Tvorba WWW z technického pohledu

Samotný kód WWW stránky se skládá ze třech různých jazyků – a to vůbec nehovoříme o programování webových aplikací, tj. kódu na straně serveru, který se nepřenáší do prohlížeče uživatele a při jehož tvorbě bývají používány další programovací jazyky.

Základem každé WWW stránky je jazyk HTML (nebo jeho modernější verze XHTML ), používaný k tvorbě kostry stránky. Následně se přidávají tzv. kaskádové styly, které umožňují ovlivnit celkový vzhled internetové prezentace. Posledním důležitým jazykem je JavaScript, který se používá k rozhýbání WWW stránky a dalším složitějším dynamickým efektům (tzv. DHTML ), např. různá menu, kontrola správného vyplnění formulářů atd.

Tyto jednotlivé části kódu by měly být k WWW stránce připojeny určitým speciálním způsobem, tak aby vznikly nezávislé vrstvy (ačkoliv často bývá v kódu k vidění spíše zmatený mix všech těchto jazyků). Mezi výhody tohoto řešení patří vyšší přístupnost prezentace, usnadňuje se tak i pozdější správa webu (snižují se náklady) a nezanedbatelný vliv má tento způsob také na viditelnost stránek, proto se často používá při optimalizaci pro vyhledávače. Mezi další klady patří snadná tvorba tiskové verze a rychlejší načítání WWW stránky prohlížečem.

Nejvýznamnější vrstvou v kódu WWW stránky je bezesporu vrstva prezentační, tj. ona výše zmiňovaná kostra stránky. Právě na její podobě a struktuře například závisí, jak se bude WWW stránka líbit vyhledávačům a zda ji pak vypíší vysoko ve výsledcích vyhledávání. Pro funkci WWW stránky je podstatná i řádná sémantika (používání významově správných značek) této vrstvy.

V souvislosti s tvorbou WWW stránek se také často mluví o tzv. validitě kódu – tedy zda stránka odpovídá mezinárodním standardům. Pokud nikoliv, pak může mít v některém z mnoha současných prohlížečů problémy se zobrazením. Též se zvyšuje pravděpodobnost, že některé ze zařízení, které s kódem WWW stránky také pracují (např. roboti vyhledávačů, programy pro automatické stahování a další), stránku nepochopí a nedokáže ji správně interpretovat.

Na druhou stranu mnohé ze zobrazovacích zařízení (např. zatím nejpopulárnější prohlížeč MSIE ) obsahují chyby, případně se samy úmyslně od standardů různě odchylují. I na to je třeba při tvorbě WWW stránek myslet a v kódu tato nedopatření opravit.

V případě zájmu o spolupráci nebo radu nás neváhejte kontaktovat. Budeme se těšit.