Hell Solutions s.r.o. logo

Obsah

Nabízené služby

Analýzy a poradenství

Analýza použitelnosti

Co je použitelnost?

Použitelnost webových stránek je jedna z disciplín v tvorbě WWW prezentací a webových aplikací obecně. Zabývá se tím, jak snadno a intuitivně se uživateli web používá, jak je přehledný a srozumitelný. Přesněji řečeno, použitelnost zkoumá tyto otázky:

  • Jak snadno se uživatel naučí web ovládat?
  • Když už se uživatel naučí web ovládat, jak efektivně s ním pracuje?
  • Jak dobře si zapamatuje styl ovládání webu?
  • Kolik udělá uživatel při používání webu chyb? Dokáže nakonec splnit svůj cíl?
  • Je pro uživatele používání webu příjemným zážitkem?

Díky analýze použitelnosti se dozvíte, kde jsou na Vaší prezentaci slabá místa a které funkce jsou pro návštěvníky problémové. Zjistíte, proč uživatelé nedělají to, co chcete. Výsledkem analýzy je odhalení a postup, jak tyto nedostatky odstranit tak, aby byly Vaše www stránky příjemnější, použitelnější a konverznější.

Analýza webu ze statistik návštěvnosti

Přidat si do stránek počítadlo návštěvnosti zvládne téměř každý. Co už ale každý nedokáže je z těchto získaných informací vytěžit maximum a přizpůsobit tomu svoji prezentaci.

My to dokážeme. Zjistíme co je na jaké stránce problematické a proč ji návštěvníci opouštějí a jak na této stránce docílit setrvání návštěvníků - víme, čím je zaujmout.

Z Vaši prezentace zjistíme oblíbenost jednotlivých stránek, čas strávený na konkretních stránkách, odkud k Vám návštěvníci přicházejí a pohyby návštěvníků. Tímto získáme důležité informace, které jsou pro Vás důležité a díky kterým získáte více spokojených návštěvníků.

Analýza přístupnosti

Přístupnost je chápana jako vlastnost webové prezentace, která dovoluje přístup všem lidem bez ohledu na jejich handicap, typ zařízení nebo prohlížeč.

Přístupnost jako vlastnost je definována již v nekolika specifikacích, kterým říkáme normy přístupnosti. Nejznámější normou je WCAG (Web Content Accessibility Guidelines) od organizace W3C. V současné době je aktuální WCAG 2.0.

Na základě těchto kritérií testujeme a ověřujeme i MY.

Více informací a konkrétní analýzy se odvíjejí projekt od projektu, proto neváhejte a kontaktujte nás. Budeme se těšit na spolupráci.